Publikováno: 24.11.2016

Hasiči hlavního města Prahy převzali nová vozidla

Hasiči hlavního města Prahy převzali nová vozidla

Dvojici cisternových automobilových stříkaček určených především k technickým zásahům ve městech převzali pražští hasiči.

Tento technický vůz je postaven na speciálním hasičském podvozku Mercedes-Benz Atego 1226 F4x2. Konstručkně je podvozek určený k optimálnímu průjezdu městem, díky nízké výšce 2 750 mm. Pro pohodlné ovládání vozu je Mercedes-Benz osazen převodovkou s automatickým řazení rychlostních stupňů typu ALLISON. Komfortní kabina osádky pojme až šest členů hasičské jednotky. Výkon motoru nabízí až 188 kW.

Modulová hliníková karoserie účelové nástavby umožňuje bezproblémové uložení výbavy v technickém rozsahu. V pravé přední skříni nalezeneme moderní vyprošťovací zařízení značky Weber.

Image 9


Jednotlivé komory Cisternové automobilové stříkačky disponují polohovatelnými prvky. Výsuvné prvky zajišťují lepší dosažitelnost požární výbavy. V zadní části CAS nad čerpacím zařízením nalezneme výklopný prvek s upevněním plovoucího čerpadla.

Vozidlo je osvětleno světelnými prvky společnosti Holomý. V zadní části je osazeno světelnou osvětlovací rampou s osmi prvky Trafic Master Amber a v rozích je umístěn rohový LED modul.

Na přední části hasičského vozu nalezneme elektrický lanový naviják. Nádrž na hasivo pojme až 2 120 litrů.

Zobrazit detail výrobku

Fotogalerie