Publikováno: 20.10.2016

Technické zhodnocení CAS 32

Technické zhodnocení CAS 32

Ukázka provedené rekonstrukce TATRY 815 vyrobené v roce 1985. CAS využívají hasiči v obci Janov nad Nisou.

CAS po rekonstrukci dostala typové označení CAS 30/8200/800 S2R. Tento typ byl na základě platné legislativy certifikován ve státním Technickém ústavu požární ochrany v Praze.

Rekonstrukce spolufinancovaná z Fondu zábrany škod je rozdělena na dvě základní základní fáze. Z toho první část je podvozková. V tomto případě proběhla v  Serviscentrum Vysočina, s. r. o. Zde byla TATRA kompletně „do šroubku“ rozebrána. Na CAS byly vyměněny polohové ventily a domontovány příčné stabilizátory. Na základě této změny vozidlo získalo o poznání lepší jízdní vlastnosti. Upravena byla také brodivost, která po rekonstrukci dostahuje až na 1 200mm. Přední část kabiny je nově osazena faceliftovými prvky.

Po této části rekonstrukce začíná fáze nástavbová. CAS je osazena novou nástavbou, jednotlivé prvky odpovídají konkrétním technickým podmínkám. Oproti původnímu provedení je vozidlo v zadní části vybaveno novým vysokotlakým čerpacím zařízením THZ 3000 o výkonu až 3000 litrů za minutu. Modulová hliníková karoserie nástavby umožňuje optimální uložení požární výbavy. Jednotlivé komory jsou uzavřeny ALU roletkami s integrovaným zámkem.

Image 1

V okapnicích nad úložnými prostory nalezneme prvky vnějšího osvětlení. Vnitřní osvětlení je řešeno v LED provedení uvnitř komor. Nově je CAS osazena výstražnými prvky společnosti HOLOMÝ s.r.o.

Cisternová automobilová stříkačka je po rekonstrukci osazena nerezovou nádrží na hasivo o jakosti AISI 316l. Velikost nádrže je 8200 litrů vody a 800 litrů pěny.

CAS je vybavena celou řadou příslušenství jako například novým osvětlovacím stožárem TVS 01 v provedení LED, elektrocenrálou, odnímatelnou lafetovou proudnicí s průtokem 2000 litrů za minutu.

Fotogalerie